Upravená chlazená TV kamera PDF Print E-mail
Article Index
Upravená chlazená TV kamera
Aktualizace 4.9.
Aktualizace 8.9.
All Pages

Po tom, co jsem prozkoumal stránky astrokolegy MP z astro fóra, zejména tuto, rozhodl jsem se také si upravit citlivou ČB TV kameru (ČB proto, že jednak je citlivější než barevná verze a druhak proto, že kamera má pixely jen o málo menší než Canon 350D, takže pro barevné snímky je ČB verze s barevnými filtry je z hlediska rozlišení detailů lepší).

Rozhodl jsem se pro variantu s vlastním zdrojem -8V, aby to bylo nejjistější a vyhnul jsem se tak případnému dalšímu budoucímu laborování, předělávání desek...

Zde je pár zábavných fotek ze stavby (pro šťouravé - těch pár klasických odporů je tam proto, že mi z GM nějak "zapomněli" poslat objednané SMD, tak jsem musel využít šuplíkových zásob - jet přes půl Prahy pro odpory za několik Kč nebo si je nechávat poslat za asi 180Kč se mi nezdá jako nejrozumnější nápad :-)):

 

 

 

A detail snímače obrazu:

 

Po sestavení a ověření funkčnosti jsem se rozhodl přidělat chlazení peltierovým článkem. Coby chladič posloužil procesorový chladič ze starého PC a chladící "prst" vyrobil Martin Kimr. Pro zdar celé operace bylo třeba vypájet snímač, vložit chladič a snímač zapájet zpět. Vzhledem k tomu, že snímač má malou rozteč vývodů, tak jsem nemohl použít odpájecí hrot a musel jsem snímač opatrně vyndat za pomocí horkého vzduchu z odpájecí stanice. Naštěstí se zdá, že přežil bez úhony.

 

 

 

Nedávno mi Ra z astro fóra vyrobil destičku s C-mount závitem, takže až bude trochu času, tak kameru zadělám do krabičky, přidělám destičku se závitem a kameru otestuji s optikou. Pro digitalizaci používám USB zařízení DVC100 od Pinnacle (poslední, které neposílá do PC MPEG), bohužel ale má rozlišení jen 720*576 místo 768*576.

 

  
Jsi návštěvník číslo [CNW:Counter]

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko