Nejčtenější články
- Jižní Čechy
- Programovatelný časovač
- Upravená chlazená TV kamera
- Úprava Canon 350D - chlazení peltierovým článkem a amp-off modifikace
- Oprava Fujifilm S3Pro
- Nádraží v Šumperku
- Webkamera
- Jeseníky
- Světelné znečištění v ČR
- Rešovské vodopády
- Řízení montáže S-W SynScan z PC
- Hlavní nádraží v Praze
- Noční krajina
- Zábřeh na Moravě
- Star trails
- Satelitní přijímač meteosnímků
- Architektura
- Automatické sledování satelitů
- Ostatní noční foto
- Modrý filtr
- Test M42 objektivů na S3Pro
- Lokomotivní depo a nádraží Šumperk
- Soligor 300/5,5
- NaVyBat
- Architektura
Hledání
Přihlašte se
Zdroje |
K napájení používám celou řadu různých zdrojů. Jedná se o klasické síťové zdroje (ať už spínané nebo s lineárním stabilizátorem) nebo o 12V napájecí zdroje. Např. měnič 12/230V s modifikovanou sinusovkou nebo zdroj pro notebook - měnič 12/12-20V.
Napájení montáže a ostatního příslušenství používám při výjezdech za tmou autobaterii a na kabelu je jistič s reverzně zapojenou diodou mezi kladným a záporným pólem za jističem (ochrana proti přepólování baterie a proti zkratu). V současnosti stavím rozvodnou krabičku se dvěma autozásuvkami a měniči na 5, 9 a 12V. Všechny výstupy mají hlídané napětí mikroprocesorem (zároveň se zobrazuje na displeji 2x16 znaků s červeným inverzním podsvícením) a v případě poruchy dojde okamžitě k odpojení výstupu, aby nedošlo k poškození připojených zařízení.
Co se týká napájení Canonu 350D zvažoval jsem stavbu stabilizátoru ze 12V, ale nakonec jsem si postavil baterii z 12 LiIon článků s kapacitou jednoho asi 1,8Ah, které jsou zapojeny stejně jako původní dva články v originální baterii a tak je možné tuto baterii nabíjet originální nabíječkou Canon. Když jsem experimentoval, tak jsem nechal foťák exponovat snímky dokud do pojede. Po 15 hodinách napětí baterky pokleslo na 7,95V a testování jsem ukončil s tím, že baterie je plně dostačující (jednotlivé expozice byly 45 minutové). |